Instrukcja instalacji KEYLESS PROTECTOR – automatycznego wyłącznika pilota-kluczyka systemu Keyless / SmartKey / Kessy

  1. Otworzyć obudowę kluczyka i wyjąć baterię.
  2. Założyć klips Keyless Protector na baterię zwracając uwagę na bieguny + i – baterii oraz klipsa
  3. Umieścić baterię wraz z założonym klipsem w miejsce mocowania baterii
  4. Jeżeli bateria wraz z założonym klipsem nie mieści się w obudowie – należy wymienić baterię na cieńszą (np. oryginalnie CR2032 zmienić na CR2025)
  5. W razie potrzeby nakleić kwadratową gąbkę dociskową (w zestawie) na klips obok elementów elektronicznych po stronie + tak, aby elektroda klipsa ściśle dotykała baterii po stronie +
  6. Zamknąć ostrożnie obudowę kluczyka upewniając się, że klips Keyless Protector nie zostanie uszkodzony podczas zamykania. Zwrócić uwagę czy elektrody klipsa + i – ściśle przylegają do baterii. Kluczyk jest w tej chwili zabezpieczony, naciskanie przycisku na pilocie nie spowoduje otwarcia auta.

Miejsce na kluczyk:

Zabezpieczony kluczyk należy umieścić w kieszeni. Najlepiej żeby kluczyk znajdował się w kieszeni samodzielnie, bez dodatkowych przedmiotów i monet. Jeżeli kluczyk będzie chowany do damskiej torebki – należy go umieścić w osobnej kieszonce najbliższej zewnętrznej stronie, bez dodatkowych przedmiotów bezpośrednio dotykających pilota. Należy pamiętać, że pozostawiony w domu niezabezpieczony kluczyk zapasowy nadal stanowi zagrożenie – zabezpiecz go również montując Keyless Protector !

Aktywacja – włączenie kluczyka:

– podejść do samochodu
– zatrzymać się na chwilę w bezruchu na ok. 1 sekundę
– zdecydowanym ruchem dłoni dwukrotnie klepnąć w miejsce spoczywania kluczyka. Czas pomiędzy pierwszym i drugim klepnięciem powinien wynosić 1 sekundę (tolerancja 0,8 – 1,2s). Kluczyk jest aktywowany i po około 2 sekundach od włączenia skomunikuje się z systemem Keyless, a następnie pozwoli na otwarcie drzwi samochodu oraz uruchomienie silnika. Jeżeli czas pomiędzy klepnięciami będzie za krótki lub za długi, kluczyk nie włączy się i nie pozwoli na otwarcie auta. Proszę nie klepać wielokrotnie w kluczyk. Należy ponownie zatrzymać się w bezruchu na 1 sekundę i klepnąć w kluczyk tylko dwukrotnie w odstępie 1 sekundy.

Dezaktywacja – wyłączenie, zabezpieczenie kluczyka:

Po opuszczeniu samochodu i zamknięciu drzwi przyciskiem na klamce, wystarczy odejść ok 20-25 kroków, aby kluczyk został ponownie zabezpieczony. Również pozostawienie kluczyka w zupełnym bezruchu powoduje automatyczne zabezpieczenie kluczyka po upływie 2 minut. UWAGA !!! Po opuszczeniu pojazdu nie należy pozostawiać kluczyka wewnątrz, ponieważ auto może zablokować drzwi, gdy kluczyk nie będzie aktywny (czyli zabezpieczony).

Uwaga: Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych, dlatego prosimy o ostrożny montaż i demontaż urządzenia lub wykonanie tej operacji w Autoryzowanym Punkcie Sprzedaży i Montażu. Należy pamiętać, że złodzieje znają wiele metod na kradzież auta i żadne z zabezpieczeń nie daje 100% skutecznego zabezpieczenia auta przed włamaniem lub kradzieżą.


Alpina

Audi

BMW 1

BMW 2


Citroen 1

Citroen 2

Ford

Jaguar

Kia

Mazda

Mercedes

Mini

Mitsubishi

Nissan

Range Rover

Renault

Suzuki

Volkswagen

Volvo